ANATEK


anatekANATEK Teknoloji Transfer San. ve Tic. A.Ş., Anadolu Üniversitesi Yunusemre Kampüsü Teknopark Binası 107 Tepebaşı / Eskişehir
 

T: +90(222) 3350580
 

yerkoc@anadolu.edu.tr

 

ANATEK TEKNOLOJİ TRANSFER SANAYİ ve TİCARET A.Ş., ARİNKOM TTO ile veya Anadolu Üniversitesindeki TTO ile ilgili diğer birimlerin başlattığı ilişkileri sürdürmek ve kontratlı projeler vb. şekilde hayata geçirmek için kurulmuş bir şirkettir. Bu açıdan değerlendirildiğinde ARİNKOM ve ANATEK A.Ş. birbirlerini tamamlayıcı niteliktedir. ARİNKOM bir üniversite içi birim olması nedeniyle başlayacak üniversite sektör işbirliklerini belli bir noktaya kadar getirebilecek ancak özellikle ticari ilişkiler söz konusu olduğunda (proje bedellendirme, belli bir bedel karşılığında bunu yapma ve projeyi esnek şekilde yürütebilme vb.) bir şirket yoluyla bu faaliyetleri yürütmesi gerekmektedir. İşte bu nedenle ANATEK A.Ş. 9 Mayıs 2013 tarihinde Eskişehir Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde 4691 sayılı kanun kapsamında kurulmuştur. Ayrıca ANATEK A.Ş., AÜ bünyesinde ARİNKOM koordinasyonunda şirketleşme aşamasına gelmiş şirketlere maddi destekte bulunup ortak olarak spin-off şeklinde kurulmalarını da destekleyebilecektir.

                                                   

 

 

Yeliz ERKOÇ

ANATEK Teknoloji Transfer San. ve Tic. A.Ş. Genel Müdürü

yerkoc@anadolu.edu.tr

 

 

 

 

2010 yılından beri Anadolu Üniversitesi Proje Birimi’nde görev yapan Erkoç pek çok ulusal ve uluslararası projede aktif rol almıştır. Proje Birimi’nde görev yaptığı süre içinde bölgedeki sektör temsilcileriyle iletişimde olan ve onları farklı uluslararası projelerde bir araya getirmeye çalışan ve bu konuda önemli deneyimler kazanan Erkoç, üniversitenin araştırmacı profilini de yakından tanımaktadır.