Eskişehir Osmangazi Üniversitesi TTO


ESOGÜ Teknoloji Transfer Ofisi Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörlüğü 3. Kat (331-334 nolu ofisler) ESKİŞEHİR 
T: +90(222) 2293954  | F: +90(222) 2396406 
 |  ettom@ogu.edu.tr

 

ETTOM - Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Uygulama ve Araştırma Merkezi

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nin teknoloji transfer faaliyetlerini ulusal ve uluslararası düzeyde yürütmek üzere 27.12.2013 tarihinde kurulan ve TÜBİTAK tarafından desteklenen bir TTO olarak hizmet veren ETTOM, aynı zamanda Eskişehir Teknoloji Geliştirme Bölgesi yönetici şirketi Anadolu Teknoloji Araştırma Parkı San. ve Tic. A.Ş. (ATAP A.Ş.)’nin TTO faaliyetlerini de işbirliği içerisinde yürüterek Eskişehir ekosistemine hizmet vermektedir. 
ETTOM, ulusal işbirliklerinin yanı sıra Dresden Teknik Üniversitesi TTO ve UCLB ile birlikte çalışarak uluslararası düzeyde çalışmalarını sürdürmektedir.

 http://ettom.ogu.edu.tr/

 Ekip için tıklayınız.

 

Prof. Dr. Ahmet ÇABUK -  ETTOM Müdürü

acabuk@ogu.edu.tr

Ahmet ÇABUK, 2005 yılında doktora derecesini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nden (ESOGÜ) almıştır. Mikrobiyal biyoteknoloji alanında çalışmalar yürütmekte olup, 2009 yılında Doçent ve 2014 yılında profesör unvanını almıştır. ESOGÜ’de öğretim üyeliği görevinin yanı sıra Fen Bilimleri Araştırma ve Uygulama Merkezi, Fen Bilimleri Enstitüsü ile halen yöneticisi olduğu Teknoloji Transfer Ofisi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde (ETTOM) idari görevlerde bulunmuştur. Bursa Bilecik Eskişehir Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu’nda ESOGÜ temsilciliği, Hacettepe Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Merkezi Danışma Kurulu üyeliği, T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği Eskişehir İl Temsilcisi görevlerini sürdürmektedir. Gerek bilimsel çalışma alanlarında ve gerekse kamu-üniversite-sanayi ilişkileri, teknoloji transferi ve inovasyon politikaları kapsamında ulusal ve uluslararası proje ve etkinliklerde görev almaktadır.

 

 

Doç. Dr. Sertaç EROĞLU - ETTOM Müdür Yardımcısı

seroglu@ogu.edu.tr

Lisans ve Yüksek Lisans öğrenimini 1992 yılında Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. Illinois Institute of Technology Üniversitesinden Fizik alanında yüksek lisans derecesi ve University of Illinois at Chicago Üniversitesinden Biyomühendislik alanında doktora derecelerini alarak 2003 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi akademik kadrosuna katılmıştır. Üniversitede sürdürmekte olduğu akademik görevlerine ilaveten idari görevlerde de bulunmuştur. 2016 yılından beri ETTOM müdür yardımcılığı görevini yürütmektedir.