Eskişehir Osmangazi Üniversitesi TTO


ettom

 

ESOGÜ Teknoloji Transfer Ofisi Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörlüğü 3. Kat (331-334 nolu ofisler) ESKİŞEHİR 
 

T: +90(222) 2293954  | F: +90(222) 2396406 
 

ettom@ogu.edu.tr

 

ETTOM - Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Uygulama ve Araştırma Merkezi

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nin teknoloji transfer faaliyetlerini ulusal ve uluslararası düzeyde yürütmek üzere 27.12.2013 tarihinde kurulan ve TÜBİTAK tarafından desteklenen bir TTO olarak hizmet veren ETTOM, aynı zamanda Eskişehir Teknoloji Geliştirme Bölgesi yönetici şirketi Anadolu Teknoloji Araştırma Parkı San. ve Tic. A.Ş. (ATAP A.Ş.)’nin TTO faaliyetlerini de işbirliği içerisinde yürüterek Eskişehir ekosistemine hizmet vermektedir. 
ETTOM, ulusal işbirliklerinin yanı sıra Dresden Teknik Üniversitesi TTO ve UCLB ile birlikte çalışarak uluslararası düzeyde çalışmalarını sürdürmektedir.

http://ettom.ogu.edu.tr/

Ekip için tıklayınız.

 

 

şahin çoşkun

 

 

Dr. Öğr. Üyesi Şahin COŞKUN -  ETTOM Müdürü

sacoskun@ogu.edu.tr

 

 

 

 

Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi’nde, lisansüstü eğitimini ise ODTÜ, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Doktora çalışmaları sırasında Northwestern Üniversitesi, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümü’nde bir yıl süreyle ziyaretçi araştırmacı olacak çalıştı. Nanomalzemelerin üretimi ve farklı elektronik cihazlarda kullanımı, farklı uygulamalar geliştiirlmesi uzmanlık alanlarıdır. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Nanomalzemeler anabilim Dalı’nda Doktor Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır. Eylül 2019 tarihinden beri Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Teknoloji Transfer Ofisi Uygulama ve Araştırma Merkezi, ETTOM’da müdür olarak görev yapmaktadır. Akademik girişimcilik faaliyetlerine kurucu ortaklarından olduğu Nanovatif Malzeme Teknolojileri isimli şirkette devam etmektedir.