İstanbul Altınbaş Üniversitesi


İstanbul Altınbaş Üniv. Mahmutbey Yerleşkesi Mahmutbey Dilmenler Caddesi, No: 26, 34217 Bağcılar-İstanbul 
T: +90(212) 6040100  | F: +90(212) 4458171 
http://www.altinbas.edu.tr  |  info@altinbas.edu.tr

 

2008 yılında Mehmet Altınbaş Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından “İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi” adıyla kurulan üniversitemiz, 2017 yılında yapılan isim değişikliğiyle, yoluna “Altınbaş Üniversitesi” adıyla devam ediyor.

Merhum iş adamı Mehmet Altınbaş’ın “eğitime yatırım vasiyeti” üzerine kurulan Altınbaş Üniversitesi, Altınbaş ailesi için her zaman en kıymetli sosyal sorumluluk mirası oldu. İsim değişikliği ile birlikte Altınbaş Holding’in gücünü arkasına alan Üniversite, bu itici güçle, yeni ve rekabetçi hedeflerine daha hızlı ve güvenle yürümeye başladı.

İlk öğrencilerini, 2011-2012 akademik yılında alan Altınbaş Üniversitesi, kısa zamanda gerçekleştirdiği atılımlarla uluslararası bir araştırma üniversitesi olma yolunda hızla ilerledi. Bu bağlamda alınan patentler, TÜBİTAK projeleri ve uluslararası kongrelerde gerçekleştirilen liderliklerle bilim alanında katma değer yaratmayı devam ettirdi.9 Fakülte, 3 Enstitü, 2 Meslek Yüksekokulu’nu bünyesinde barındıran Altınbaş Üniversitesi, toplamda 30 lisans, 34 ön lisans, 28 yüksek lisans ve 6 doktora programı ile öğretime devam ediyor. Uluslararası bir bilim yuvası olma hedefi kapsamında, üniversite bünyesinde eğitim gören 10 binin üzerindeki öğrencinin 3 binden fazlasını dünyanın 88 farklı ülkesinden gelen öğrenciler oluşturuyor.

Altınbaş Üniversitesi, evrensel bilgiye değer katan güçlü akademik kadrosu, uluslararası yapısı ve birliktelikleri ile öğrencilerin ufkunu sürekli geniş tutmalarını sağlayan, girişimci, yenilikçi ve rekabetçi bir üniversite vizyonuyla eğitim olanaklarını artırıyor ve mezunlarıyla profesyonel iş dünyasındaki yerini güçlendiriyor.

Eğitim gündemini ve teknolojiyi dünyadaki diğer kurumlarla birlikte eşzamanlı izleyen, sürekli gelişim metodolojisiyle süreçlerini güncel tutan Altınbaş Üniversitesi; yenilikçiliği ve özgür araştırma imkanını destekleyen, toplumsal sorumluluk bilinciyle hareket eden, çözüm öncelikli üniversite olma misyonuyla hizmet vermeyi sürdürüyor.

 

 http://www.altinbas.edu.tr

 

 

 

 

     Prof. Dr. Çağrı Erhan

     Rektör

     cagri.erhan@kemerburgaz.edu.tr

 

 

 

 

 

1972 İstanbul doğumlu Çağrı Erhan, 1993'te Ankara Üniversitesi Siyasal  Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun olmuştur. Aynı  üniversitede, 1996'da uluslararası ilişkiler yüksek lisansını, "Türk-Amerikan  İlişkilerinde Afyon Sorunu" başlıklı tezi savunarak tamamlamıştır. 2000  yılında da, "Osmanlı - Amerikan Siyasi İlişkileri" başlıklı teziyle, Hacettepe  Üniversitesi Tarih Bölümü'nde doktor unvanını almıştır. 2003'te siyasi tarih  doçenti, 2009 yılında aynı alanda profesör olmuştur. 2001’de "Tarih Vakfı  Afet İnan", 2013’de "SAM Stratejik Vizyon" ödüllerini ve 2014’te Avrupa  Birliği Jean Monnet Chair unvanını almıştır. Georgetown, Tel-Aviv, Tokyo  Chuo, TOBB ETÜ ve Bahçeşehir üniversitelerinde araştırmacı ve misafir  öğretim üyesi olarak bulunan Çağrı Erhan, AB, TÜBİTAK, Gençlik Spor  Bakanlığı ve Kalkınma Ajansı’nın desteklediği projelerde de yürütücülük  yapmıştır. 1994 - 2015 yılları arasında Ankara Üniversitesi'nde öğretim  elemanı olarak çalışan Erhan, 2005-2015 yılları arasında Avrupa  Topluluğu  Araştırma ve Uygulama Merkezi (ATAUM) müdürlüğü yapmıştır.  Prof. Erhan, Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (ASAM), Atatürk Kültür,  Dil ve  Tarih Yüksek Kurumu, Dışişleri Bakanlığı, Türk Askeri Tarih  Komisyonu, Türk Atlantik Derneği, Avrupa Konseyi gibi kuruluşlarda çeşitli görevlerde  bulunmuştur.  2015 Haziran ayı itibariyle İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Rektörü olarak atanmıştır. Türk Dış  Politikası, siyasi tarih ve uluslararası  ilişkiler konularında çeşitli kitapları bulunan Prof. Erhan,  Uluslararası İlişkiler ve Ankara Avrupa Çalışmaları dergilerinin kurucu editörlerindendir.

 

                                                                             Gülay Şen

                                                                              Proje Uzman Yardımcısı 

                                                                              gulay.sen@altinbas.edu.tr