Konya Teknokent


konya logo

 

 

Konya Teknokent Teknoloji Geliştirme Hizmetleri A.Ş. Selçuk Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Ardıçlı Mah. Gürbulut Sok. Safir Panorama Blok No:67 Selçuklu 42003 Konya Türkiye 
T: +90(332) 2620202  | F: +90(332) 2620204 

https://www.konyateknokent.com.tr |  info@ konyateknokent.com.tr

 

Konya Teknokent, 4691 sayılı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri yasasına göre kurulmuş olan Selçuk Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesinin yönetici şirketinin adı ve Selçuk Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesinin tescilli ticari ismidir. Konya Teknokent, merkezi İspanya’da olan IASP-Uluslararası Bilim Parkları Birliği (IASP) üyesidir. Konya Teknokent’in ortakları Selçuk Üniversitesi, Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Borsası ve Konya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğüdür.

Konya Teknokent bünyesinde 2006 yılında kurulmuş olan Proje ve İş Geliştirme Merkezi-PİGEM yeni adı ile SELÇUK TTO, TÜBİTAK tarafından desteklenmeye değer bulunan ilk 10 teknoloji transfer ofislerinden biridir. SELÇUK TTO; eğitim, üniversite destek hizmetleri, üniversite sanayi işbirliği, fikri sınai mülkiyet hakları ve girişimcilik faaliyetlerini yürütmekte olan etkin bir arayüz konumuna ulaşmıştır.

https://www.konyateknokent.com.tr

Ekip için tıklayınız.

 

birol dag

 

Prof. Dr. Birol DAĞ

Genel Müdür

bdag@selcuk.edu.tr

 

 

Prof. Dr. Birol DAĞ 1966 Ankara Kızılcahamam doğumlu olup, 1988 yılında Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümünden mezun olmuştur. 1989 yılında akademik hayatına başlamış, 1996 yılında Yrd. Doç. Dr., 2006 yılında Doç. Dr. ve 2011 yılında da Prof. Dr. unvanlarını almıştır. İleri derecede İngilizce bilen ve birçok bilimsel makalesi bulunan Dağ, Avrupa Birliği ve TÜBİTAK projelerinde danışman ve eğitmen olarak görev almıştır.
12.08.2016 tarihinde Konya Teknokent A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olarak atanan Prof. Dr. Birol Dağ, Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü Staj Komisyonu Başkanlığı, Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Ziraat Mühendisliği Program Koordinatörlüğü, Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü Bölüm Başkan Yardımcılığı, Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekan Yardımcılığı ve Selçuk Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde Merkez Müdürlüğü görevlerini yürütmüştür. Halen S.Ü. Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapmakta olup, evli ve 4 Çocuk babasıdır.

 

 


 yeliz erenler                                       
    Yeliz ERENLER

     Konya Teknokent Genel Müdür Yardımcısı

     SELÇUK TTO Yöneticisi

      yeliz.erenler@selcuk.edu.tr

 

 

1975 yılında Konya’da doğdu. Lisans derecesini Selçuk Üniversitesi Şehir  ve Bölge Planlama da bitirmiş olup, yüksek lisansını da aynı bölümde  tamamlamıştır. 2006 yılında Konya Teknokent de göreve başlamış olup  halen Genel Müdür Yardımcısı ve Selçuk TTO Yöneticisi olarak çalışmaktadır.