Okan Üniversitesi ARPROGED


okan logo

Okan Üniversitesi Tuzla Kampüsü 34959 Akfırat-Tuzla/ İSTANBUL 
T: +90(216) 6771630  | F: +90(216) 6771647 
https://arproged.okan.edu.tr/tr |  okan@okan.edu.tr

 

 

 

Okan Kültür, Eğitim ve Spor Vakfı tarafından 1999 yılında kurulan Okan Üniversitesi, 85 öğrencisiyle başladığı eğitim serüveninde bugün 18.000 öğrencisine üst düzey kalitede eğitim veriyor. Tuzla’da 160 bin metrekare alan üzerine kurulu eşsiz altyapı özelliklerine sahip modern kampüsümüz, şehir konforunu doğal güzelliklerle iç içe sunuyor. 15 fakülte, yüksekokul, meslek yüksekokulu ve enstitüsünde güçlü akademik kadrosuyla sektörlerin en çok ihtiyaç duyduğu alanlara yönelik eğitim programlarını hayata geçiren Okan Üniversitesi, Türk yükseköğreniminde“İngilizcenin yanında Çince, Rusça, Arapça ikinci dil eğitimi”,“Girişimcilik Dersi”,“Kariyer ve Yaşam Programı” ve“Happy Life” birçok ilke imza atarak ülkemizi çağdaş yarınlara taşıyacak nesiller yetiştirmeye devam ediyor. Türkiye’nin ilk Sağlık Bilimleri Eğitim Kompleksi’ni de Tuzla Kampüsü’nde hayata geçiren üniversite Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nu en son teknolojiyle donatılmış alt yapı özellikleriyle aynı çatı altında buluşturarak fark yaratıyor. Ayrıca Mecidiyeköy’deki Diş Hekimliği Fakültesi Eğitim ve Uygulama Hastanesi de öğrencilere sunulan eğitimin yanı sıra halkımızı da güvenilir diş tedavi hizmetleriyle buluşturuyor. Son olarak ABD yasalarına göre Miami’de kurulan Okan International University ile fark yaratan üniversite, küresel ölçekte çağdaşlarıyla rekabet edebilecek mezunlar yetiştirmenin gururunu yaşıyor.

https://arproged.okan.edu.tr/

Ekip için tıklayınız.


orhan alakuş

 

Prof. Dr. Orhan B. ALANKUŞ

ARPROGED Koordinatörü

orhan.alankus@okan.edu.tr

 

 

 

Orhan B. Alankuş lisans ve yüksek lisans derecesini sırasıyla 1978 ve 1979 yıllarında Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Doktora derecesini ise 1982 yılında Imperial College of Science and Technology London’da tamamlamıştır. 1982-1984 yılları arasında Imperial College da ve RPD Limited’ta Proje Koordinatörü, Araştırmacı olarak çalışmıştır. 1984 yılında TOFAŞ’ta çalışmaya başlamış, birçok farklı pozisyonda görev almış, ARGE bölümü kuruluşundan itibaren ARGE Müdürlüğü ve ARGE Direktörlüğü görevlerinde bulunmuştur. Uludağ Üniversitesi Teknoparkında TOFAŞ Araştırma Şirketi Platform A.Ş. kuruluşunda bulunmuş ve Genel Müdürlüğünü yürütmüştür. 2008-2011 yılları arasında Koç Holding’de Teknoloji ve Çevre Koordinatörü olarak görev yapmıştır.2011 yılından bu yana Okan Üniversitesi’nde Öğretim Üyesi ve Araştırma Projeleri Direktörlüğünü yürütmektedir.

 

 mehtap kurtoglu

 

     Mehtap Kurtoğlu

     ARPROGED Müdürü

     mehtap.kurtoglu@okan.edu.tr

 

ODTÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünde Computer and Telekommunication alanında lisansını tamamlayıp aynı bölümde Robotics-Artificial İntelligance konusunda yüksek lisans yapmış,doktora çalışmalarına başlamış, konusunda NATO dan Best Paper ödülü almıştır. Akademik geçmişinin yanısıra, NETAŞ NORTEL NETWORK, ICTERRA, MITOS Medical Teknolojiler, KDE Bilişim, BORSA İstanbul, Ericsson Optronics, Teknopark İstanbul ,GENSİS firmalarında 23 senelik profesyonel iş hayatı tecrübesine sahiptir. Bu süreç, uluslararası firmalarda, AR-GE mühendisliği, Strateji Planlama, Uluslararası Satış ve Pazarlama, Kurumsal Gelişim, Uluslararası Firma Kalite değerlendirilmesi, Eğitim ve Proje yöneticiliği, IT yöneticiliği, TEKNOPARK Kurumsal Gelişim yöneticiliği olarak değerlenmiş ve çeşitli TEYDEB Projelerinde ve uluslararası ARGE projelerinde yer almıştır. 16 yıl önce kendi firmasını kurup, Savunma Sanayii projelerinde, ulusal ve uluslararası firmalarda danışmanlık yapmıştır ve girişimcilik tecrübesine de sahiptir. 4 yıl EADS offsetlerini yönetmiş, SSM ile diğer paydaşlar arasında: EADS(European Aeronautic Defense and Space Company) Eurocopter-TAI, EADS Airbus-TAI/PFW/ LISI/Fokker Elmo, EADS Defense & Security – RAMSYS ilişkilerinden, ihracat ve raporlama faaliyetlerinden sorumlu olmuştur. EADS Konsorsiyumu ile KOBİ ve Üniversitelerle, işbirlikleri ve yeni teknoloji kazanımları, üretimi ve ihracaatı anlamında çalışmalar yapmıştır. Proje Yönetimi, Teknoloji Yol haritası, Fikri Mülkiyet Hakları ve Lisans süreçleri, E-Ticaret, Pazarlama ve Satış Stratejileri, Unified Network, Pazar oluşturma ve Yönetme, Değer yönetimi, TRILLIUM Capability Maturity Model(Carnegie Mellon University) kalite eğitimi, gibi, yurdışı ve yurtiçinde birçok eğitim alımış, uygulanmış ve kandi takımalarını oluşturup eğiterek sürdürülebilirlik ve iyileştime prosesleri anlamında firmalara değer katmıştır.

 

                                                           Deniz Özer

                                                           Proje Geliştirme ve Yönetim Kıdemli Uzmanı

                                                           deniz.ozer@okan.edu.tr

                                                           

Deniz Özer lisans derecesini 2002 yılında Ankara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümünden almıştır, master derecesini 2006 yılında aynı fakültede Biyokimyasal Reaksiyon Mühendisliği alanında tamamlamıştır. 2004-2005 yılları arasında Başkent Üniversitesi Kimya Öğretmenliği Programını tamamlamıştır. 2005-2006 yıllarında Novagenix Biyoanalitik İlaç AR-GE Merkezinde AR-GE Mühendisi olarak görev yapmıştır. 2006-2007 arasında University of South Florida, Tampa, USA, Yabancı diller programına katılmıştır. 2008’de University of South Florida, Klinik Araştırmalar Sertifika Programını tamamlamıştır.2010-2011 arasında Novartis İlaç’ta Kalite Kontrol Analisti olarak görev yapmıştır. 2015’ten bugüne Okan Üniversitesi’nde Proje Geliştirme ve Yönetim Uzmanı olarak görevini sürdürmektedir.