Rekabet Forumu


Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi Binası Orhanlı, Tuzla 34956 İstanbul 
T: +90(216) 4839000  | F: +90(216) 4839715 
 |  ref-crm@sabanciuniv.edu

 

TÜSİAD-Sabancı Üniversitesi Rekabet Forumu (REF), Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ve Sabancı Üniversitesi ortak girişimleri ile Mart 2003 yılında kurulmuş bir araştırma merkezidir.
Amacımız, genel olarak küreselleşme, özel olarak da Avrupa Birliği ile bütünleşme sürecinde uluslararası piyasalarda Türk özel sektörünün kalıcı bir pazar payı elde edebilmesi için gerekli rekabet gücü, inovasyon ve teknoloji yönetimi ve kıyaslama çalışmalarını yapmaktır.
Faaliyetlerimizi 3 ana kategoride toplayabiliriz;
1. Araştırma faaliyetleri
2. Bilgi yayılımı faaliyetleri
3. İşbirlikleri

http://ref.sabanciuniv.edu/tr/

Ekip için tıklayınız.


İzak Atiyas - Direktör

izak@sabanciuniv.edu

Doktora derecesini 1989 yılında New York Üniversitesi’nden alan İzak Atiyas, lisans derecesini 1982 yılında Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden almıştır.
İzak Atiyas, İstanbul Politikalar Merkezi’nde Kıdemli Uzman ve Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi’nde Öğretim Üyesi olup aynı zamanda Ocak 2011 tarihinden bu yana TÜSİAD-Sabancı Üniversitesi Rekabet Forumu Direktörlüğü görevinde bulunmaktadır. Şu anda verimlilik, endüstri politikaları, rekabet politikaları, ağ endüstrisinin düzenlenmesi ve özelleştirme üzerine çalışmaktadır. Atiyas, 1998 yılında Sabancı Üniversitesi’nde çalışmaya başlamadan önce, 1995-1998 yılları arasında Bilkent Üniversitesi’nde misafir öğretim üyesi olarak görev almıştır. 1988-1995 yılları arasında, Dünya Bankası Özel Sektör Geliştirme Bölümü’nde çalışmıştır.

 

 

 

Sezen Uğurlu - Proje Sorumlusu