Teknopark İstanbul


teknopark istanbul logo

 

 

İstanbul Teknoloji Geliştirme Bölgesi Sanayi Mah. Teknopark Bulvarı No:1 Pendik 34906 İstanbul 
T: +90(216) 9997000  | F: +90(216) 9997001 

https://www.teknoparkistanbul.com.tr/  |  info@teknoparkistanbul.com.tr

 

 

Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın sayılı teknoparklarından birisi olması hedeflenen, Savunma Sanayii Müsteşarlığı ile İstanbul Ticaret Odası’nın ana ortaklığında Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’na bitişik kurulan Teknopark İstanbul’un 6 bloktan oluşan ilk binaları 62.000 m² kapalı alana sahiptir. Toplamda 950.000 m² kapalı alana ulaşacak, 30.000 yüksek nitelikli çalışanın yer alacağı, 1.000’in üzerinde yerli ve yabancı Ar-Ge odaklı kuruluşa ev sahipliği yapacak Teknopark İstanbul’da yeni girişimcilerin faaliyet göstereceği Kuluçka Merkezi için ise 2.000 m² kapalı ofis alanı tahsis edilmiştir.

"İstanbul Özelinde bir Türkiye Projesi" sloganı ile yolan çıkan Teknopark İstanbul, denizcilik, savunma, enerji, sağlık bilimleri, ileri elektronik, havacılık ve uzay teknolojilerinde faaliyet gösteren girişimcilere ülkemiz için katma değer yaratma fırsatı sunmaktadır.

http://www.teknoparkistanbul.com.tr/

Ekip için tıklayınız.

 

 

bilal topçu

 

 

     Bilal TOPÇU

     Genel Müdür

     btopcu@teknoparkistanbul.com.tr

 

 

1981 Üsküdar’da doğan Bilal TOPÇU Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesinden mezun olduktan sonra Lisans derecesini Sakarya Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünde tamamladı. Yüksek Lisans eğitimine Medeniyet Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde halen devam etmektedir. Sayın TOPÇU, ABD'de özel bir şirkette 3 sene Bölge Müdürlükleri ve ithalat-toptan satış müdürlüğü yaptıktan sonra Türkiye'ye dönmüş ve zincir market ve otomotiv sektöründeki şirketlerde yöneticilik ve finans müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. Siyasi kariyerine 2009’da İstanbul Gençlik Kolları İl Başkan Yardımcılığı ile başlamış ve 2011 Genel Seçimlerinde İstanbul 1. bölge milletvekili adayı, 2012-2015- İstanbul il yönetim kurulu üyeliği ve teşkilat başkanlığı, 2016-2018 yılları arasında da T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Danışmanı görevlerinde bulunmuştur. Medeniyet Üniversitesi Mezunlar ve Mensuplar Derneği Kurucu Başkanı, Dünya Etnospor Konfederasyonu Yönetim Kurulu ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyelikleri devam etmektedir. Evli 2 çocuk sahibi olan Sayın TOPÇU ileri derecede İngilizce bilmektedir.

 


CEM Duran

 

     

     Dr. Cem Duran

     Genel Müdür Yardımcısı

     cduran@teknoparkistanbul.com.tr

 

 

Dr. Cem Duran, 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği bölümünü bitirmiştir. Sonrasında aynı dönemde Marmara Üniversitesi’nde Üretim Yönetimi ve Pazarlama ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nde İşletme alanında yüksek lisans yapmıştır. 2016 Yılında İTÜ İşletme Mühendisliğinde Müşteri Deneyimi Yönetimi konusundaki tez çalışmasını bitirerek Doktor unvanı almıştır. Mezuniyetinden sonra Davranış Bilimleri Enstitüsü’nde 2 sene “Pazarlama Uzmanı” olarak çalıştıktan sonra Newyork Üniversitesinde “Coaching Skills for Manager” sertifika programına katılmıştır. 2007 yılında İstanbul Deniz Otobüsleri’nde (İDO) 5 yıl ‘’İş Geliştirme Yöneticisi’’ olarak çalışmış ve İDO’nun özelleştirme sürecinde aktif rol almıştır. Aynı dönemde Türkiye’nin ilk ve tek Photo Marketing Ajansı, Photoshoter’ı kurmuştur. Bu şirket halen kendi sektöründe Türkiye'nin en büyük şirketi olarak yoluna devam etmektedir. 2012 yılının başından beri Etohum’da, başvuru değerlendirme süreci başta olmak üzere tüm süreçlerinde değişik görevler almış ve girişimcilere değişik projelerde mentorlük yapmıştır. İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde “Pazarlama İlkeleri” ve “Pazarlama Yönetimi” dersleri vermiştir. 2014 yılında YTÜ Teknopark Genel Müdür Yardımcısı ve Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) Müdür olarak çalışmaya başlamış bu süreçte bir çok TTO ve Teknoparkın kuruluş sürecinde danışmanlı yapmıştır. YTÜ’deki tüm görevlerinden 2016 sonunda ayrılmıştır. Halen İstinye Üniversitesinde Dr. Öğr. Üyesi olarak görev yapmakta ve Etohum bünyesinde internet girişimcilerine mentorluk vermektedir. 2018 Yılı Temmuz ayı itibariyle de Teknopark İstanbul Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.

 

bilal çinici

 

 

      Bilal Çinici

     Teknoloji Transfer Ofisi Müdürü

      bcinici@teknoparkistanbul.com.tr