TOBB ETÜ Teknoloji Transfer Ofisi


tobb logo

 

 

TOBB ETÜ Teknoloji Merkezi Binası, Söğütözü Cd. No: 43 
T: +90(312) 2924424  | F: +90(312) 2924454 
http://tto.etu.edu.tr  |  tto@etu.edu.tr

 

 

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (TOBB ETÜ TTO), Üniversitemiz akademisyen ve araştırmacıları öncelikli olmak üzere tüm akademi ve sanayi ortaklarına her türlü yönetsel teknik destek vermek amaçlı TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'ne bağlı olarak kurulan bir servis organizasyonudur.

TOBB ETÜ TTO, TÜBİTAK’ın Teknoloji Transfer Ofisleri’nin güçlendirilmesi ve teşvik edilmesi amacıyla gerçekleştirdiği “1513 Teknoloji Transfer Ofisleri Destekleme Programı” kapsamında destek almaya hak kazanmış ve faaliyetlerini ve çalışmalarını bu kapsamda geliştirerek güçlü bir ekiple yoluna devam etmektedir.

http://tto.etu.edu.tr/

Ekip için tıklayınız.

 

 

teyfik demir

     

 

Prof. Dr. Teyfik DEMİR

 TTO Direktörü

 tdemir@etu.edu.tr

 

 

1983 yılında Ankara'da doğdu. Lisans derecesini 2005 yılında Selçuk Üniveritesi Makine Mühendisliği bölümünden almış olup, yüksek lisans ve doktora eğitimini halen görev yapmakta olduğu TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde sırasıyla 2008 ve 2011 yıllarında tamamlamıştır.

TOBB ETÜ Makine Mühendisliği Bölüm Başkan Yardımcılığı ve Rektör Danışmanlığı görevlerinin yanı sıra TOBB ETÜ Teknoloji Geliştirme Bölgesi Kurucu Şirketi, ASO Teknopark ve Türk Toz Metalürjisi Derneği Yönetim Kurulu Üyelikleri ve Sağlık ve Tıp Araştırmaları Merkezi Derneğinde Dernek Başkanlığı görevlerine devam etmektedir.

2012 yılında "Medical Device and Diagnostic Industry" tarafından Medikal İnovasyon alanında 40 yaş altı dünyanın başarılı 40 araştırmacısından biri seçilmiştir. İmplantlar üzerinde Biyomekanik Testler, Spinal İmplant Üretimi, Malzeme Bilimi, Kompozit Malzemeler, Toz Metalurjisi, Bilgisayar Destekli Üretim ve Tasarım, Malzemelerin Balistik Performansı alanlarında araştırmalar yürütmekte olup bu alanlarda 8'i ulusal ve uluslararası firmalara lisanslanmış 15 patenti/faydalı modeli ve 10 yeni patent başvurusu mevcuttur.

 

 

esra görgülüaslan

 

 

  

     Esra GÖRGÜLÜARSLAN
     Direktör Yardımcısı
     egorguluarslan@etu.edu.tr