EBSO

Cumhuriyet Bulvarı No:63 Pasaport, 35210 İZMİR
T: +90(232) 4552900  | F: +90(232) 4839937
 |  info@ebso.org.tr

Ege Bölgesi Sanayi Odası, kuruluşundan itibaren mesleki ahlak ve birliğin güçlendirilmesi, bölgedeki sanayi hareketlerinin hızlanması, sermayenin sanayi kesimine aktarımının teşvik edilmesi, sanayi yatırımı yapacak girişimcilere teknik yardımlarda bulunulması, fabrikaların günümüzün gerektirdiği şartlarda üretim yapması amacıyla organize sanayi bölgeleri kurulması ve kurulacak olanlara önderlik edilmesi ve sanayiyi geliştirecek kanunların çıkarılması gibi alanlarda etkin çalışmalar gerçekleştirmektedir.

Bugün 70 personeli ile Türkiye’nin en köklü sanayi odalarından biri olan Ege Bölgesi Sanayi Odası kamuoyunda ses getiren birçok çalışmaya imza atmış; Cumhuriyet’ten sonra ilk sanayi örgütlenmesi, Üniversite-Sanayi İşbirliği’nin kurumsallaştırılması, Türkiye’de ilk Teknopark’ın kurulması, organize sanayi bölgelerinin oluşturulması örneklerinde olduğu gibi ISO 9000 Kalite Sistemi, 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi, 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, Uluslararası Akredite Olmuş Oda Sertifikası’nın alınması ve EFQM Mükemmellik Modeli’nin benimsenmesi konularında da öncülük görevini üstlenmiştir. 

 http://www.ebso.org.tr/

 

 

H. İbrahim Gökçüoğlu -  Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

i.gokcuoglu@gokcuoglu.com

1951 Yılı Muğla doğumlu olan H. İbrahim GÖKÇÜOĞLU, Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi mezunudur.

1973-1975 yılları arasında Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde Öğretim Üyeliği görevinde bulunduktan sonra 1975 yılında makine tasarımı ve üretimi ile iştigal eden GÖKÇÜOĞLU MAKİNA A.Ş. firmasını kurmuştur.
2005 yılı itibariyle Meclis Üyesi olduğu Ege Bölgesi Sanayi Odası’nda 2009-2012 ve 2013-2016 dönemi olmak üzere üst üste Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı’na seçilen GÖKÇÜOĞLU, Üniversite - Sanayi işbirliğinin geliştirilmesine yönelik önemli faaliyetlerde bulunan EBSO Üniversite – Sanayi İşbirliği Koordinasyon Kurulu ve Teknik Eğitim Çalışma Grubu Başkanlıkları,TOBB Makine Sektör Meclisi Başkan Yardımcılığı, TOBB Genel Kurul Delegeliği, TOBB Sanayi Odaları Konsey Üyeliği, İzmir Teknoloji Geliştirme Bölgesi A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, Ege Üniversitesi Teknopark Yönetim Kurulu Üyeliği, Bergama OSB Müteşebbis Heyet Başkanlığı görevlerini de yürütmekte olup, evli ve iki çocuk babası bir sanayicidir.
 

 

Nazım Bütün - Genel Sekreter Yardımcısı

nazim.butun@ebso.org.tr

01.05.1966 Çorum-İskilip doğumludur. İlk, Orta ve Lise öğrenimini İskilip’te tamamladıktan sonra, 1984 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’ne başladı. Bu bölümü 1988 yılında bitirdi. 1989 yılında Gümrükler Genel Müdürlüğü Gümrük Kontrolörü olarak göreve başladı. 1993 yılında Birleşmiş Milletler adına Sırbistan’a uygulanan ambargonun icrası için doğu sınırında (Romanya) gümrük denetiminde görev yaptı. 1998 yılında 1 yıl süreyle Edirne Gümrükler Başmüdür Yardımcılığı görevini yürüttü. İstanbul, Ankara ve İzmir Grubunda Gümrük Kontrolörlüğü yanı sıra, 2004 yılında Gümrük Kontrolörlüğü Başkan Yardımcılığı görevini, çeşitli defalar Gümrük Kontrolörleri İzmir Grup Başkanlığı görevini yaptı. 17.01.2006 yılında İzmir Gümrük ve Muhafaza Başmüdürü olarak tayin edildi. Bu Başmüdürlüğün Ege Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’ne dönüşmesinden sonra, 9 Nisan 2012 tarihine kadar Ege Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü görevini yürüttü. 1 Ekim 2015 tarihinden beri Ege Bölgesi Sanayi Odası Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.
 

 


© Üniversite Sanayi İşbirliği Merkez Platformu Resmi Web Portalı 2015  |   Yazılım & Tasarım  OMEDYA