Erciyes Teknopark

Erciyes Teknopark - Tekno 3 - 2.Kat Melikgazi/Kayseri
T: +90(352) 2248112  | F: +90(352) 2248113
 |  info@erciyestto.com

Bir bilim ve teknoloji parkı olarak tasarlanan Erciyes Teknopark, Türkiye'nin önemli araştırma merkezlerinden birisi olan Erciyes Üniversitesi Kayseri Merkez Kampüs alanında ilk etabı 147 bin metrekare, ikinci etabı 130 bin metrekare olarak, toplamda 277 bin metrekare alan üzerinde bulunmaktadır. Bölge; Kayseri'de Sivas Caddesi ile Talas'ı birleştiren Aşık Veysel Bulvarı üzerinde konumlanmaktadır. Şehir merkezi, üniversiteler ve sanayi kuruluşlarına yakınlığının yanında, ulaşım, haberleşme, tüm alt yapı imkankarındaki kolaylığın yanı sıra kamu kurum/kuruluşlarına yakınlığı ile hem araştırma alanında işbirliğini arttırıcı hem de kamuyla yakın ilişkiler sağlayacak bir konumdadır.

Erciyes Teknopark, bünyesinde 2014 yılı ortası itibari ile 160'ın üzerindeki Ar-Ge firmasına toplamda 30.500 m2' lik nitelikli ofis alanları ile ev sahipliği yapmaktadır. İleri teknoloji ürünü yazılımlardan, robotik sistemlere, savunma sanayisi ürünlerinden, medikal cihazlara kadar birçok alanda faaliyet gösteren Erciyes Teknopark firmaları bünyelerinde 450'den fazla nitelikli personel çalıştırırken, 350 kadra Ar-Ge projesi üzerinde çalışmalarına devam etmektedirler. Bölge, kurulduğu günden bugüne kadar toplamda 120 milyon TL'yi aşan bir ar-ge cirosuna ulaşmıştır.

Erciyes Teknopark bünyesinde bir de Teknoloji Transfer Ofisi kurulmuş bulunmaktadır. Ofisin adı Erciyes Teknoloji Transfer Ofisi olmakla beraber başta Erciyes Üniversitesi olmak üzere bölgedeki tüm üniversitelere hizmet sunmaktadır.

http://www.erciyestto.com/

Ekip için tıklayınız.Bilgin Yazlık - Genel Müdür

bilgin@erciyes.edu.tr

Erciyes Teknopark'ta 2005 yılında Uzman olarak göreve başladı, 2012 yılında Genel Müdür Yardımcısı, 2014 yılında ise Genel Müdür oldu.

Elektrik– Elektronik Mühendisliği Lisans ve Yüksek Lisans eğitimlerini tamamladı, halen Erciyes Üniversitesinde Elektrik– Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalında doktora eğitimine devam etmektedir.

2012 yılında Erciyes Teknoloji Transfer Ofisini kurdu, 2013 yılında Tübitak 1513 desteği kapsamında Erciyes TTO projesini hazırladı.

Halen; Erciyes Teknopark Genel Müdürlüğü, 2012 yılında uygulamaya geçen Erciyes Teknopark Bölgesel Yenilikçilik Merkezi adlı Avrupa Birliği IPA projesinde Operasyon ve Koordinasyon Birimi Direktörlüğü, Tübitak 1513 tarafından desteklenen Erciyes TTO projesi proje yürütücülüğü görevlerini yürütmektedir.

 

Ahmet Hidayet Kiraz - Genel Müdür Yardımcısı

ahmetkiraz@erciyesteknopark.com

Erciyes Teknopark'ta 2012 yılında Uzman olarak göreve başladı, 2014 yılında TTO Sorumlusu, 2016 yılında ise Genel Müdür Yardımcısı oldu.
Elektrik– Elektronik Mühendisliği Lisans ve Yüksek Lisans eğitimlerini tamamladı, halen Erciyes Üniversitesi’nde Biyomedikal Mühendisliği alanında doktora eğitimine devam etmektedir.
2010 yılında AHK Robotik Teknolojileri adında otonom taşıma sistemleri, görüntü işleme sistemleri, yol planlama algoritmaları ve genel otomasyon sistemleriyle ilgili kendi firmasını kurdu.

2012 yılında Makine Aksamları ve İhracatçılar Birliği 1.Ar-Ge Proje Pazarı’nda “Gelecek Vadeden Sanayici Proje Ödülünü”, 2013 yılında ise Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan “Teknogirişim Sermayesi Desteği Özel Başarı Ödülü’nü” kazandı. 2012 Yılında TÜBİTAK tarafından Silikon Vadisine gönderilen ilk 10 girişimci arasında yer alan Kiraz, aynı zamanda pek çok teknik projenin de içerisinde yer almaktadır.


 


© Üniversite Sanayi İşbirliği Merkez Platformu Resmi Web Portalı 2015  |   Yazılım & Tasarım  OMEDYA