Gebze Teknik Üniversitesi TTO

Gebze Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Müdürlüğü P.K. 141 41400 Gebze/KOCAELİ
T: +90(262) 6052431  | F: +90(262) 6052436
 |  tto@gtu.edu.tr

 GEBZE TEKNİK ÜNİVERSİTESİ TEKNOLOJİ TRANSFER OFİSİ

Gebze Teknik Üniversitesi sanayinin kalbinde Avrupa’yla Asya’yı birleştiren son derece önemli kilit bir noktada konumlanmıştır. Yaklaşık 20 milyonluk nüfusun merkezine konumlanan üniversitemiz, kurulduğu günden beri ülkesi için evrensel seviyede bilim üretmeyi hedeflemiştir. Toplam yayın sayısı, akademisyen başına düşen yayın sayısı, akademisyen başına düşen atıf sayısı ve öğretim üyesine başına düşen öğrenci sayısı gibi kriterler göz önüne alınarak ODTÜ tarafından yapılan değerlendirmede sıralamasında Türkiye’de 5. Sabancı üniversitesi tarafından yapılan sıralamada ise 1. Sırada yer almıştır. Yüksek teknoloji ve evrensel bilim üreten üniversitemiz, Bilişim Vadisi’nin de güçlü ortaklarındandır. İşte tüm bu hedefler göz önüne alındığında Gebze Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi 2013 yılında Üniversite Yönetim Kurulu Kararı ile kurulmuştur.
Teknoloji Transfer Ofisimiz, Gebze Teknik Üniversitesinin akademik altyapısı ile bölge coğrafyasının var olan güçlü sanayi altyapısı arasındaki koordinasyonun sağlanması ve bir köprü olarak çalışması için TÜBİTAK 1601- Yenilik ve Girişimcilik Alanlarında Kapasite Arttırılmasına Yönelik Destek Programı ile desteklenerek faaliyetine başlamıştır.
Bölge coğrafyamızda bulunan 18 OSB, 35 Ar-Ge Merkezi ve 4517 firma ile üniversitemiz arasında yapılacak çalışmalarda katalizör olarak TTO’muz görev almaktadır.
Teknoloji Transfer Ofisi, hem üniversitemize hem de bölgemize yarı kamu yarı şirket statüsünde hizmet vermektedir. Şirketleşme faaliyetlerine Bilişim Vadisi’nde devam etmektedir.
Bu çerçevede;
Ülkemizin gelişmesinde lokomotif görevi gören ve işletmelerinde yapacakları ARGE faaliyetleri ile yeni pazarlara açılabilecek ya da mevcut pazarlarında yüksek fiyat avantajı sağlayabilecek olan KOBİLER, kurdukları ve kuracakları ARGE birimlerinde yaptıkları çalışmalarla ülkeye yüksek katma değer sağlayacak, bununla beraber sektörlerine yön veren daha büyük ölçekli işletmelerin ihtiyaç duydukları, proje yazımından akademik desteğe, laboratuvarlardan test-analize kadar tüm desteği Teknoloji Transfer Ofisimizde bulabilirler. Ar-Ge çalışmalarını kapsayan bu projelerin sonuca ulaşabilmeleri amacıyla Akademisyenlerimiz ile işbirlikleri gerçekleştirilmektedir.
Ofisimiz içinde genç girişimciler için kuluçka merkezi, eğitim salonu, toplantı salonu, Fikri ve Sınai Haklar Birimi, Sosyal bilimler proje koordinatörlüğü, ab projeleri koordinatörlüğü birimlerimiz bulunmaktadır. Günün yorgunluğunu da teknocafemizde atabilirsiniz.
İşletmelerinizin gelişmesi için ihtiyaç duyduğunuz her şey Gebze Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisinde..

 http://www.gebzetto.com/

 Ekip için tıklayınız.

 

 

Dr. Abdurrahman Güngör - TTO Müdürü

gungor@gtu.edu.tr

1978 Ankara doğumlu olan Güngör ilk ve orta öğretimini Ankara Ostim’ de, Üniversite eğitimini de Kıbrıs’ta Yakın Doğu Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler Bölümünde devam ettirdi. Siyaset Biliminde yüksek lisans yapan GÜNGÖR Sosyolojide doktoraya sahip. Halen daha Moskova Üniversitesinde Siyaset Bilimi üzerine doktora çalışması yapıyor. Bilişim alanında önemli görevlerde üstlenmiş olan GÜNGÖR Ankara Ostim’de aile şirketinde başlayan sanayici ile olan ilişkilerini değişik vakıf ve derneklerde ulusal ve uluslararası görevlerle pekiştirdi. Son olarak Hacettepe Üniversitesi Teknokent’in Genel Müdürlüğü görevini yaparken 2 Şubat 2016 tarihinde Gebze Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’ne atanmıştır.
 

 

 

 

 

 

 

Doç. Dr. Serdar Kara – TTO Koordinatörü

kara@gtu.edu.tr


© Üniversite Sanayi İşbirliği Merkez Platformu Resmi Web Portalı 2015  |   Yazılım & Tasarım  OMEDYA