Özyeğin Üniversitesi TTO

Çekmeköy Kampüsü, Nişantepe Mah. Orman Sok. 34794 Çekmeköy - İstanbul
T: +90(216) 5649451  | F: +90(216) 5649068
tto.ozyegin.edu.tr/  |  tto@ozyegin.edu.tr

Özyeğin Üniversitesi (ÖzÜ) Teknoloji Transfer Ofisi’nin misyonları; yenilikçiliği teşvik etmek, araştırma projelerini arttırmak, ÖzÜ’de yaratılan teknolojilerin ve fikri mülkiyetin etkin yönetimi ve transferi yoluyla ekonomik gelişmeye katkıda bulunmaktır. ÖzÜ TTO olarak ÖzÜ’de gerçekleştirilen üst düzey araştırmaların sonuçlarının üniversite dışına da başarıyla transfer edilmesini sağlamak; bu sayede ulusal ekonomik gelişmeye itici güç oluşturmak ve topluma yararlı olmak hedeflerimiz arasındadır. ÖzÜ bünyesinde gerçekleştirilen tüm hibe ve kontratlı araştırma projelerinin sözleşme öncesi ve sonrası bütün işlemlerinden/ süreçlerinden sorumludur. Bunlara ek olarak ÖzÜ’nün fikri mülkiyet (FM) varlıklarının yönetilmesi de TTO’nun sorumlulukları arasındadır. TTO öğretim üyelerinin yarattığı buluşları ticari olanakları açısından değerlendirir ve lisanslanma süreçleri için endüstriyle temasa geçer. Bu etkinlikler sayesinde TTO araştırma çıktılarının toplum yararına transfer edilmesine yardımcı olur ve Üniversite’nin “inovasyon süreci”ni yönetir.   

 http://tto.ozyegin.edu.tr/

 Ekip için tıklayınız.                         

                                     

 

 

     Dr. İsmail Arı

     TTO ve Girişimcilik Direktörü

     ismail.ari@ozyegin.edu.tr

 


Özyegin Üniversitesi TTO ve Girişimcilik Direktörü olan Dr. İsmail Arı, 2013-2018 yılları arasında TÜBİTAK Başkan Yardımcısı (TEYDEB Grubu) ve Teknopark İstanbul Genel Müdür Yardımcısı görevlerinde bulunmuştur. Bu görevlerden önce Özyeğin Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde Yardımcı Doçent ve Hewlett Packard’ın Silikon Vadisi’ndeki Ar-Ge laboratuarlarında (2004-2009) uzman araştırmacı olarak görev yapmıştır. Doktorasını 2004 yılında University of California, Santa Cruz Bilgisayar Mühendisliği bölümünden almış olup, araştırma konuları arasında büyük veri, bulut bilişim ve ağlı depolama sistemleri bulunmaktadır. Bu konularda yayınlanmış uluslararası patentleri ve makaleleri mevcuttur. Aldığı ödüller arasında IBM Top Faculty Contributor Ödülü, Avrupa Birliği Marie Curie IRG (International Reintegration Grant), TÜBİTAK Ulusal Genç Araştırmacı Kariyer Ödülü, Rektörlük Özel Ödülü bulunmaktadır. Dr. Arı Üniversite-Sanayi işbirliği kapsamında çok sayıda endüstriyel projede yürütücü, danışman ve hakem olarak da yer almıştır. Dr. Arı IEEE, ACM kuruluşlarının üyesidir ve IBM Bulut Akademisi’nin kurucuları arasındadır.

 

 

 

 

     Tuğçe Sağdur Akdik

     Proje Geliştirme Müdürü

     tugce.akdik @ozyegin.edu.tr

 

 

Tuğçe Sağdur Akdik ortaöğretimini İstanbul’da Kadıköy Maarif Kolejinde tamamladı. 2007 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümünden mezun oldu ve sonrasında Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünü bitirdi. Vefa Gıda’da TÜBİTAK proje yürütücülüğü görevinde çalıştıktan sonra Kalite Sistem Laboratuarlar Grubu (KSL) İş Geliştirme ve Bilimsel İşler departmanında görev almaya başladı. Burada Ar-Ge ve mesleki eğitim projeleri, ulusal – uluslararası hibe programları, proje yönetimi, proje geliştirme ve yaygınlaştırma ile iş geliştirme faaliyetleri konusunda çalışmalarda bulundu. Proje yönetimi ve geliştirme konularında Türkiye ve yurt dışında çeşitli eğitimlere katılmış olan ve şu ana kadar birçok AB projesinin yönetiminde görev alan Akdik 2008 yılından bu yana proje yönetimi ve proje geliştirme alanlarında çalışmaktadır.
          

 

 

 


© Üniversite Sanayi İşbirliği Merkez Platformu Resmi Web Portalı 2015  |   Yazılım & Tasarım  OMEDYA