Teknopark İstanbul

İstanbul Teknoloji Geliştirme Bölgesi Sanayi Mah. Teknopark Bulvarı No:1 Pendik 34906 İstanbul
T: +90(212) 9997000  | F: +90(212) 9997001
 |  info@teknoparkistanbul.com.tr

 

Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın sayılı teknoparklarından birisi olması hedeflenen, Savunma Sanayii Müsteşarlığı ile İstanbul Ticaret Odası’nın ana ortaklığında Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’na bitişik kurulan Teknopark İstanbul’un 6 bloktan oluşan ilk binaları 62.000 m² kapalı alana sahiptir. Toplamda 950.000 m² kapalı alana ulaşacak, 30.000 yüksek nitelikli çalışanın yer alacağı, 1.000’in üzerinde yerli ve yabancı Ar-Ge odaklı kuruluşa ev sahipliği yapacak Teknopark İstanbul’da yeni girişimcilerin faaliyet göstereceği Kuluçka Merkezi için ise 2.000 m² kapalı ofis alanı tahsis edilmiştir.

"İstanbul Özelinde bir Türkiye Projesi" sloganı ile yolan çıkan Teknopark İstanbul, denizcilik, savunma, enerji, sağlık bilimleri, ileri elektronik, havacılık ve uzay teknolojilerinde faaliyet gösteren girişimcilere ülkemiz için katma değer yaratma fırsatı sunmaktadır.

http://www.teknoparkistanbul.com.tr/


 

Muhammet Bilal MACİT - Genel Müdür

bmacit@teknoparkistanbul.com.tr

1984'te İstanbul’da doğan Muhammet Bilal MACİT, lisans derecesini Sabancı Üniversitesi Toplumsal ve Siyasal Bilimler bölümünden aldıktan sonra Brunel Üniversitesi İşletme bölümünde ve King's College London Üniversitesi Kamu Yönetimi alanında iki yüksek lisans programını tamamlamıştır. Şu an İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde doktora programına devam eden MACİT; AC Nielsen, Coca-Cola ve Türk Hava Yolları’nda da finans ve pazarlama alanlarında çalışmıştır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne 24’üncü dönem İstanbul milletvekili olarak seçilen Muhammet Bilal MACİT, milletvekilliği döneminde dört yıl boyunca TBMM Başkanlık Divanı Üyeliği ve Türkiye-Moritanya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.
MACİT, 1 Şubat 2016 tarihi itibariyle Teknopark İstanbul Genel Müdürlüğü görevini yürütmektedir.
 

 

 

 


 

 

 

 


© Üniversite Sanayi İşbirliği Merkez Platformu Resmi Web Portalı 2015  |   Yazılım & Tasarım  OMEDYA